Ja
JAJAJAJAJA
Ja
Sündmused
Ja
JAJAJAJA
Ja
JA
  JA Eesti
Ja
Aasta Ettevõtlusõpetaja
Ja
Aasta Mentor
Ja
Vägev Vilistlane
Ja
Euroopa õpilasfirmade võistlus 2014 Tallinnas
Ja
Aastaplaan
Ja
Eesti õpilasfirmade laat
Ja
Konverentsid
Ja
Olümpiaad
Ja
Suvekool
Ja
Ettevõtlusnädal
Ja
Võistlused
Ja
Creatlon
Ja
Uurimistööde võistlus
Ja
Ettevõtlusmuinasjuttude võistlus
Ja
2017
Ja
2015
Ja
Reklaamivõistlus
Ja
TITAN
Ja
Eesti parim õpilasfirma
Ja
Eesti parim minifirma
Ja
Simulaator 7 võistlus

2017

Ja

2017. aasta ettevõtlusmuinasjuttude võistlusele laekus kokku 202 muinasjuttu 34-st eri koolist.

Traditsioonilistele teksti vormis muinasjuttudele lisaks esitati ka 13 audiomuinasjuttu ja tehti 9 filmi. 13. aprillil toimunud aktusel premeeriti järgmisi autoreid:  

Nooremas vanuseastmes (4. - 6. klass)

I koht   - Ivan ja Marsi Madis arendavad ettevõtlust, Gert Martin Kadastik ja Mark Goldrin, Tallinna 21. Kool, õpetaja Ester Barkala.

II koht  - Sandaal, õhupall ja kõrs, Konrad Sirel, Tallinna Reaalkool, õpetaja Margit Luts ja Aili Hõbejärv.

III koht - Lastehoid loomaaias, Penelope Kaasik, Väike-Maarja Gümnaasium, õpetaja Helve Noorlind.

Eripreemiad

* Parim rahamuinasjutt – Metsaraha, Mehmet Joel Parlat, Tallinna Nõmme Põhikool, õpetaja Andra Puusepp.

* Pandipakendi eripreemia Muinasjutt limonaadipudelitest, Anette Sarv, Valga Põhikool, õpetaja Merly Tootmaa.

* Ägedaim video -  Hundi ärilugu, Dominic Kaljas, Tallinna Nõmme Põhikool, õpetaja Andra Puusepp.

 

 Vanemas vanuserühmas (7. - 9- klass)

I koht   - Anna ja Olaf, Anita Känd, Rakvere Gümnaasium, õpetaja Reet Bobõlski.

II koht  - Ühe sügise köögivilja ettevõte, Triinu Traumann, Kuressaare Vanalinna Kool, õpetaja Ülle Kreos. 

III koht - Haldjas Krumpi kummidraakonid, Heleriin Sei, Tartu Variku Kool, õpetaja Kati Kirikali.

Eripreemiad

*  Targa juhtimise eripreemia - Jääkaru Joosepi lambipirnid ja vitraažid, Võistkond KLM - Maria Pluutus, Triinu Liis Tiimus, Jekaterina Maasing, Rakvere Gümnaasium, õpetaja Reet Bobõlski. 

*  Kujundliku keele ja sotsiaalse tundlikkuse eriauhind - Üksik hiir ja tema äri, Janar Kaljula, Rakvere Gümnaasium, õpetaja Reet Bobõlski.

*  Parim animatsioon - Kuidas sai Ru-st ettevõtja?  Võistkond Rüütlannad – Kadri Joala ja Saara Jaani, Tartu Forseliuse Kool, õpetaja Malle Partsioja.

 

Imetoredaid muinasjutte oli veel väga palju. Väike valik nendest:

Kuidas jänes Jüri äri ajas - tiim Ukatus, Forseliuse Gümnaasium, 8. klass.

Kuidas rebane ja jänes võidu ettveõtet lõid - Annika Õunapuu, Tamsalu GÜmnaasium 8. klass.

Meekakukese ettevõte - Georgi Kaetri, Tallinna Arte Gümnaasium, 4. klass.

Parim äriidee - Keneli Pohlak, Väike-Maarja Gümnaasium, 9. klass.

Punamütsike loob iduettevõtet - Gert Martin Kadastik, Tallinna 21. Kool, 6. klass.

Siili okka kuivati - Heete Brit Valtin, Tallinna Nõmme Põhikool, 4. klass.

 

Aktuse pildid leiate facebookist

000JA Alumni Estonia
0klassi registreerimine
1EETA
1HAK
2maarmastanaidata2
Edu ja tegu
seb
Ja

 
 
Junior Achievement Eesti SA
Lauteri 3-212, 10114 Tallinn
Koduleht: www.ja.ee
E-kiri: junior@ja.ee
Telefon: +372 6210998
Asukoht Facebook  
by HansaNet