Uudised

Põhikoolide noored üle Eesti on asja ette võtnud!

05 October 2021

Uus õppeaasta on alanud paljude põhikoolide jaoks suure hooga ning lennukate äriideedega. JA Eesti on läbi viinud viis äriideede genereerimise üritust nimega „Võta ise ette“ erinevates Eestimaa piirkondades.

Sügis on teatavasti Õpilasfirmade ja minifirmade alustamise periood ning suurepärane võimalus on hoog sisse saada praktilise koolitusega „Võta ise ette“, mida JA Eesti on nüüdseks läbi viinud koolides juba kolmandat sügist järjest. Sel õppeaastal toimusid vahvad koolituspäevad Võrus, Sindis, Sillamäel, Kohtla-Nõmmel ja Paliveres. Igast koolitusest võttis osa keskmiselt 40 põhikooli õpilast ning sündis ca 35 põnevat äriideed.

Põhikooli noortest koosnevates tiimides oli ideid seinast seina – leidus nii pleedide laenutamise automaate, erinevaid lauamänge, termostasse ja disainriideid, aga ka erinevaid autotarvikuid ja matusepärgasid. Nii mõnedki meeskonnad teatasid rõõmuga, et on planeerinud sel õppeaastal luua oma minifirma, millega välja jõuda isegi kevadel toimuvale võistlusele „Eesti parim minfirma 2022“.

„Võta ise ette“ ürituste sarja eesmärk on innustada 5 tunni jooksul läbi teoreetiliste teadmiste ja praktiliste oskuste õpilasi läbima ettevõtlusõppe raames minifirmade programmi. Minifirmade programm võimaldab juba noorelt proovida võrdlemisi riskivabalt ning juhendaja valvsa silma all ettevõtlust ning arendada endas meeskonnatööd, turundus-, finants-, müügi- ja juhtimisalaseid teadmisi. Koolitusel tutvustavad JA Eesti koolitajad õpilastele minifirmade programmi reegleid, võimalusi ning milliseid tooteid on läbi ajaloo mini- ja Õpilasfirmad pakkunud. Lisaks mängivad õpilased päeva jooksul erinevaid kaasahaaravaid ja arendavaid mänge, tehakse läbi ajurünnak ning mõeldakse läbi oma enda äriidee koos meeskonnaga. Päeva lõpuks on noored ettevõtjad erinevatest vahenditest valmis meisterdanud prototüübi ning tutvustavad oma ideed ka kaasõpilastele laval. 

„Võta ise ette“ koolituspäeva põhikoolidele toetab Pepco.

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-