Uudised

Tallinnas toimub oktoobris rahvusvaheline noorte jätkusuutlike ettevõtlusideede ÖKOTON

26 September 2022

Pärast kaheaastast pausi toimub Tallinnas traditsiooniline rahvusvaheline koolinoorte inspiratsioonipäev ja töötoad jätkusuutlike ettevõtlusideede arendamiseks. Coca-Cola Plazas 13. oktoobril toimuvast ökotonist võtavad lisaks Eesti noortele videosilla kaudu osa ka eakaaslased Lätist, Leedust ja Poolast.

13–19-aastastele noortele mõeldud jätkusuutlike ideede häkatoni ehk ökotoni tuumaks on noorte huvi, leidlikkuse ja ambitsioonikuse rakendamine meid ümbritseva loodusliku elurikkuse ning ühiskonna kestlikkuse tagamiseks vajalike lahenduseni jõudmiseks. Noortel on võimalik anda värske sisu mõistetele nagu ringmajandus, taaskasutus ja taastuvenergia kasutamine!

“CO2 emissioon, joogivee kvaliteet, ringmajandus ja taastuvad elektriallikad on kindlasti need märksõnad, mis hakkavad tulevaste põlvkondade jaoks olema veelgi igapäevasemad. Tahame, et ettevõtlikud noored mõtleksid selle peale juba praegu, et nende jaoks oleks see loomulik ja arusaadav. Seda enam, et noortel ongi värske nägemus asjadest ja julgus asju teisiti teha. Füüsiliselt on Tallinnasse kohale saabumas 200 noort ning ülekandega ootame liituma kõiki neist teemadest huvitatuid koolinoori üle Eesti,” sõnas Youth Empowered Eesti eestvedaja ja Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete ja jätkusuutlikkuse juht Darja Saar.

Ökotonil räägivad inspireerivaid lugusid Coca-Cola HBC Poola ja Baltikum tegevjuht Jaak Mikkel, ÕF Drycycle tegevjuht Rasmus Riim, Single.Earth partnersuhete juht Maarika Truu, FudLoop asutaja ja tegevjuht Tarmo Seliste ning GreenDice tegevjuht Argo Alaniit. Päeva juhib inspiratsioonikõneleja, coach ja ettevõtja Harald Lepisk.

Youth Empowered ökotoni võtmepartneri Junior Achievement Eesti tegevjuhi Kersti Loori sõnul on sarnasest iga-aastasest ettevõtlike ideede genereerimise üritusest saanud suurepärane start koolides tegutsevate õpilasfirmadele. Näiteks, tänavu esindas Eestit rahvusvahelisel õpilasfirmade võistlusel just Youth Empowered üritusel tuult tiibadesse saanud jalgrattasõitu kui igapäevast liikumismeetodit propageeriv õpilasfirma “Drycycle”.

“Ringmajandus ja jätkusuutlikkus on olulised suunad majanduses ning see on oluline, et just ettevõtjad teevad jõupingutusi selleks, et nende teemade tundmine ja vastavalt tegutsemine oleks noortel varakult käes ja südames,” lisas Loor.

Noorte ökoton lõpeb Rain Rannu mängufilmi “Ükssarvik” suurel ekraanil vaatamisega.

Kõik huvilised saavad ennast kirja panna hiljemalt 9. oktoobriks SIIN.

AJAKAVA

Kiiremad 200 registreerunut pääsevad osalema offline-üritusele Coca-Cola Plazas Tallinnas.

Lisainformatsioon:

Darja Saar | Youth Empowered Estonia

53316089 | darja.saar@cchellenic.com

Instagram: Youth Empowered Eesti (@youth_empowered_eesti)

Facebook: Youth Empowered Eesti | Facebook

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-