Uudised

FOTOD: Noorte ettevõtlusideed ulatuvad nutikast taaskasutusest lemmikloomade puusärkideni

19 October 2022

Tallinnas toimunud koolinoorte jätkusuutlike ettevõtlusideede häkatonil ehk Youth Empowered Eesti ökotonil andsid tooni taaskasutusteemad, kuid leidus ka üllatavaid mõtteid nagu lemmikloomade puusärkide tootmine.

“Hea meel on näha, et meie ajastu võtmesõnad nagu rohemajandus, taaskasutus ja taastuvate energiaallikate kasutuselevõtt lähevad pealekasvavale põlvkonnale korda. Sellest andsid tunnistust mitmed ökotonil koorunud või edasi arenenud äriideed,” sõnas Youth Empowered Eesti juht Darja Saar, kes tõi välja ühe näitena Lilleküla Gümnaasiumi noorte poolt kavandatava seltskondliku lauamängu, mille nupud, kaardid ja pakend hakkavad olema taaskasutatud materjalidest.

Tallinnas Coca-Cola Plazas 13. oktoobril toimunud ökotonil osalenud noortel ideede puudust ei olnud ja alustavate Õpilasfirmade tegevusvaldkonnad ulatusid gluteenivabade küpsiste tootmisest lemmikloomade puusärkideni välja. Tähelepanuväärne on see, et 12 meeskonda genereeris ettevõtlusidee ökotoni käigus ehk kõigest loetud tundidega.

“Üks märkimisväärselt vahva idee oli Luua Metsanduskooli õpilastel, kes pakuvad ohtlike puude langetamise teenust. Puu koduhoovis võib olla aga emotsionaalse väärtusega, mistõttu pakuvad nad välja lahenduse, et ohtlikuks muutunud puust saab teha midagi sellist, mida saaks toas kui mälestuseset nähtaval kohal hoida,” tõi äriideede genereerimise töötoa tegevust juhtinud JA Eesti turundusjuht Maria Heinrichsen.

Järgmised kuud kuluvad Õpilasfirmade liikmete koolitustele, kus õpitakse raamatupidamist, turundus, personalitööd ja juhtimist ning tootearendust. Samuti lihvitakse müügikoolitustel müügioskusi. Lisaks JA Eesti korraldatud koolitustele tuleb õpilastel ka päriselt sellel ajal oma toode valmis saada.

Detsembrikuus toimuvad Õpilasfirmade jõululaadad üle kogu Eesti. Veebruaris ootab ees suur Eesti Õpilasfirmade laat 2023. Kevadel ootab sel õppeaastal tegutsevaid Õpilasfirmasid ees võistlus "Eesti parim Õpilasfirma 2023", kus selgub parimatest parim ja antakse välja ka Coca-Cola HBC Eesti poolt eriauhind 1000-eurot, mille pälvib ettevõte, mis rakendab kõige nutikamalt ja mõjuvamalt jätkusuutlikkuse põhimõtteid.

Vaata fotogaleriid YE ökotonilt siit!

 

Lisainformatsioon: Darja Saar | Youth Empowered Eesti | Tel 58 837 180 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-