Uudised

Junior Achievement saab 100 aastaseks!

18 December 2018

 

Ülemaailmne organisatsioon Junior Achievement, mille liige oleme ka meie, JA Eesti, tähistab algaval aastat oma 100. juubelit!

Junior Achievementile panid 1919. aastal aluse Horace A. Moses, Theodore Vail ja Murray Crane. Tänaseks on Junior Achievement maailma suurim organisatsioon, mis on pühendunud noorte harimisele ettevõtluse, töövalmiduse ja finantskirjaoskuse vallas. JA programmid on praktilised ja õppimine toimub suures osas tegevuse kaudu. JA programme õpetavad paljudes riikides vabatahtlikud, paljudes maades aitavad ärikonsultandid kaasa õpetaja tööle.

Junior Achievement'i programmid aitavad noori ette valmistada tegelikuks eluks, näidates, kuidas luua rikkust ning seda efektiivselt majandada, kuidas luua töökohti, mis tugevdavad kogukonda ning kuidas kasutada ettevõtlikku mõtlemist töökohal.

Junior Achievement tegutseb ligi 120 riigis üle maailma. Igal aastal läbib JA programme ligi 10 miljonit noort üle kogu maailma. JA ei ole kõik need 100 aastat üle kogu maailma tegutsenud, vaid on ajaga leienenud. JA Eesti on JA Worldwide'i liige olnud juba 27 aastat ning nii meie, meie kallid õpetajad ja õilased anname igal aastal ka oma panusesse ettevõtlus- ja majandushariduse levikule.

Millistes riikides on JA kanda kinnitanud?

JA Eesti tähistas 2017. aastal oma 25. juubelit. Pühendame ka järgnevad 25 aastat noorte arendamisele ning loodame kunagi tähistada ka oma 100. juubelit.

Algaval juubeliaastal tähistame suuremalt oma õpilasfirmade võistlust – korraldame esimest korda võistlust kahel järjestikusel päeval ning tähistame meie edu piduliku galaga. Loodame ka Worldwide’i rahvusvahelisi teadmisi jagada enda õpetajate ja partneritega. Tähistame JA100 kõigi oma ürituste raames ning pöörame rohkem tähelepanu oma vilistlastele – toome nad endale lähemale! 

Kui ka Sinul on toredaid mälestusi JA’st, siis kasuta julgelt oma postitustes ülemaailmset JA100 ametlikku teemaviidet #oneja.

Fakte JA Worldwide kohta.

Ametik JA100 värviline logo, valge logo.

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-