Uudised

Gruusia ja Azerbaidžaani delegatsioonid Eestis

18 February 2019

Veebruaris külastasid Eestit meie partnerorganisatsioonid Gruusiast ja Azerbaidžaanist. Tutvustasime mõlema riigi esindajatele Eesti ettevõtlus- ja haridusmaastikku.

Siin viibitud aja jooksul külastati Eesti koole, Eesti õpilasfirmade laata ning tutvuti ettevõtlusõpet vedavate organisatsioonidega. JA Eesti toetab JA Gruusiat ning JA Azerbaidžaani, et arendada neis riikides ettevõtlus- ja finantsharidust.

JA Aserbaidžaan on JA Eesti valinud oma partneriks, et arendada oma riigis ettevõtlus- ja finantsharidust ning taotlenud nende eesmärkide elluviimiseks Euroopa Liidu rahastust. JA Aserbaidžaani juht, haridusministeeriumi nõunik ning ettevõtlusorganisatsioonide eksperdid olid Eestis esmakordselt. Eesootav kolmeaastane projekt hõlmab õpilasfirma ja teiste JA programmide adapteerimist ja õpetajate koolitusi Aserbaidžaanis ning tuge ja nõu ettevõtlusõppe viimisel koolidesse. 

JA Eesti toetab JA Gruusia organisatsiooni arengut. Eestit külastas JA Gruusia juhtkond, õpetajad ning haridusministeeriumi eksperdid, samuti kolm õpilasfirmat, kes osalesid Eesti õpilasfirmade laadal. 

Mõlemad delegatsioonid külastasid Tallinna 21. Kooli ja osalesid minikonverentsil, kus laata külastavad välisõpilasfirmad tutvustasid oma tooteid ja teenuseid. Osaleti ka Eesti õpilasfirmade laadal ning tutvuti osalejatega. Lisaks külastati visiidi ajal Mektoryt, Garage 48, tutvuti opiq.ee platvormiga ning SEB erinevate algatustega ettevõtlus- ja finantshariduse toetamiseks.

Kohtumisele ühisministeeriumis olid kaasatud kolme ministeeriumi esindajad, et anda külalistele võimalikult lai vaade ministeeriumide omavahelisest koostööst ettevõtlus- ja majandushariduse edendamisel. Kristi Ploom haridusministeeriumist tutvustas Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programmi ning selle tulemusi, Kaupo Sempelson majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist rääkis nende tegevustest koostöös Startup Estoniaga ning Anu Olvik rahandusministeeriumi finantskirjaoskuse arendamisele suunatud algatustest. 

Aserbaidžaani delegatsioon külastas veel Viimsi Gümnaasiumit, kus on väga hästi käivitunud majandus- ja ettevõtlussuund. Koolis tegutseb 13 õpilasfirmat.  

JA Eesti toetab JA Gruusia orgianisatsiooni arengut Välisministeeriumi arengukoostöö projekti kaudu ning JA Azerbaidžaani Eesti Arengukoostöö.

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-