Uudised

Pärnus toimus noorte miniettevõtjate festival

23 March 2019

Esmakordselt toimus 22. aprillil Pärnumaa koolide miniettevõtjate festival.

Osales 14 meeskonda - II kooliastme mini-minifirmad ja III kooliastme minifirmad, kellest enamik on JA Eesti programmide alusel ettevõtluse algkogemusi omandanud. Noorte tegemisi nautis ligi 100 pealtvaatajat. 

Festivali korraldaja Viivika Vilja sõnul oli ürituse eesmärk tunnustada ettevõtlikke noori ja näidata nii neile endale kui laiemale avalikkusele, kui ägedad on Pärnumaa õpilased. Tiimid müüsid tooteid ja tutvustasid laval oma firmat žüriile, kaasosalistele ja pealtvaatajatele. 

Publiku lemmikuks ja parima tutvustuse auhinna sai heegeldatud mänguasju valmistav MMF Pehme lõngakera Pärnu Tammsaare Koolist. Teised auhinnad korjas endale Pärnu Ülejõe Põhikool. Parim toode ja meeskonnatöö oli minifirmal T-kott, kes on leidnud taaskasutuse noorte pusadele, mida saab vajadusel seljakotiks muuta. Parima müügistrateegia auhinna sai ehete valmistaja MF Universum purgis, kes lisaks otsemüügile on tegevuse jooksul kasutanud FB ja Instagrami võimalusi toodete tutvustamiseks ja müügiks. Parim väljapanek oli puidust võinugade tootjal MF Ära laku panni. Kõigi võidukate noorte ettevõtjate juhendaja on Kristi Suppi. 

“Jumalast äge! Mõni idee lõi täiesti pahviks,” kommenteeris žürii liige ja CCCP Põgenemistubade asutaja Artur Kreitsberg, kes samuti kunagi Kristi Suppi käe all õpilasfirmat tegi.

Aitäh korraldajatele, osalejatele ja juhendajatele! 

FESTIVALI GALERII   

Koostatud Pärnumaa Arenduskeskuse ja Pärnu Postimehe veebilehe põhjal.

 

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-