Uudised

Aitäh JA Eesti tegijatele!

30 May 2019

Tunnustasime JA Eesti tegijaid - aasta ettevõtlusõpetajaks valiti Marek Mekk, aasta mentoriks Maaja Toomet ning vägeva vilistlase tunnustuse pälvis Robin Saluoks.

 

 

 

 

Aasta ettevõtlusõpetaja 2019 on Marek Mekk, kes sel aastal juhendab nelja õpilas- ja minifirmat Hargla Põhikoolis, Valga Gümnaasiumis ja Valga oortekeskuses Tankla. „Marek suudab innustada ja motiveerida iga rüblikut ning tuua oma juhendatud noortest välja parima. Ta on tõeline Valgamaa sool, kes aitab õpilasfirmasid ja õpetajad üle Eesti,“ märkis Kersti Loor. Marek Mekkil on väge tugevad teadmise ja oskused meeskonnatööst ja motivatsioonist. Lisades oskustele ka tahtejõu ja sära silmadesse, saavadki noored endale suurepärase juhendaja, kes neisse usub. Marek ise ütleb, et tema leiab oma jõu noortega tegutsemiseks just sellest, et see on tema hobi. „Mis saab olla toredam kui saad tuleviku jaoks panustada oma tegemistega“ sõnas Mekk. Aasta ettevõtlusõpetaja 2019 arvates ei tohiks hea ettevõtlusõpetaja õpilastele öelda näiteks „Kaalume seda asja“, „Oleme nüüd realistid“ või „Me oleme selle idee jaoks liiga väikesed“. Aitäh, Marek Mekk!

 

Maaja Toomet on Põlva Gümnaasiumi keemiaõpetajana toetanud ja aidanud sealseid õpilasfirmasid toodete väljatöötamisel ja arendamisel. Ta käib juhendamas oma õpilasi ühest maakonnast teise. Maaja Toomet aitab tagada selle, et õpilasfirma kliendid ei kaotaks oma nahka, ei saaks mürgistusi ning ta ei lase ka nendel noortel ennast õhku lasta. Aasta mentor 2019 ise tunneb, et õpilased tunnevad keemia seost igapäevaeluga üha enam – eriti need õpilased, kelle õpilasfirma toode on seotud mingil määral selle valdkonnaga. Temalt on abi saanud tänavused finalistid - pulkdeodorante pakkuv õpilasfirma Ihupixie, kuivšampooni pakkuv õpilasfirma Tahpoon ja Võrtsjärve pilliroost joogikõrsi valmistav õpilasfirma Imelõõr. Maaja Toomet ise jääb tagasihoidlikuks ning on veendunud, et mentor on n-ö kõrvalosatäitja ja suurem osa sõltub siiski ettevõtlusõpetajast. Ta toob välja, et õpilased peavad ise oskama abi paluda ja mentorile läheneda. Aitäh, Maaja Toomet!

 

JA Eesti vägev vilistlane 2019 on Robin Saluoks, kes on asutanud ja üles ehitanud Euroopa põllumeestele digilahendusi pakkuva ettevõtte eAgronom, mis tänaseks on laienenud üheksasse riiki. Eestis kasutab Robini rakendust enamik teraviljakasvatajatest. JA programmis oli ta samuti edukas, võites 2013. aastal nii Eesti kui ka Euroopa õpilasfirmade võistluse teadusetendusi pakkuva õpilasfirmaga Kolm Põrsakest. Kuus aastat hiljem kutsusime Robini sama võistluse žüriisse. Aitäh, Robin Saluoks!

Järgmisel õppeaastal kuulutame välja taas uue konkursi, kuhu saavad esitada oma kandidaate koos põhjendustega kõik. Uue konkursi kuulutame välja 2020. aasta kevadel.

Aitäh kõigile JA Eesti ettevõtlusõpetajatele, juhendajatele, mentoritele ja vilistlastele!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-