Uudised

#Goals arengukonverents tõi Tallinnasse kokku rahvusvahelised õpilasfirmad

27 November 2019

Täna lõppes kolmepäevane ühisõpilasfirmade arengukonverents. Konverents ühendas endas Soome, Läti ning Eesti õpilasi, kes kõik tulid kokku, et jätkata koostööd. Tegemist oli teise üritusega selle projekti raames, kus sel korral võeti fookusesse eelmisel kohtumisel Soomes loodud ühisõpilasfirmade ideede ja koostöö arendamine.

Esimene päev algas SEB innovatsioonikeskuses, kus võeti ette õpilasfirmade ideed ja tooted ning keskenduti nende edasisele arendamisele. Noortele jagas oma tootearendamise kogemusi JA Eesti õpilasfirmade programmi vilistlane ja ettevõtja Rudolf Gustav Hanni. Õhtu oli täis uusi avastusi Proto Avastuskeskuses, kus õpilased ja õpetajad said tutvuda sajanditaguste suuremate teadusavastustega läbi erinevate interaktviisete võimaluste.

Teine päev algas osalejatele orienteerumismänguga vanalinnas, kus lisaks erinevate asukohtade leidmisele, ootasid neid ka ees erinevad küsimused vanalinna ajaloo ja olustiku kohta. Pärast põnevat seikust linnas jätkus ühisõpilasfirmade arendamine ning selle päeva põhiteemaks oli müügi erinevad aspektid alates toote pakkimisest kuni müügikõneni ehk kuidas oma toodet potentsiaalsetele klientidele turustada. Müügitehnikat ja- teadmisi jagasid Southwestern Advantage Eesti kogenud müügikoolitajad. Samaaegselt kuulasid õpetajad elektriautode olemusest, nende võimalustest ning ka levikust Eestis, millest rääkis Elektritraspordi juhatuse liige Raul Potisepp. Pärast seda jätkasid elektrit täis õpetajad põneva majandusmänguga „Turuplats“ , mida viis läbi JA Eesti.

Viimane päev algas erinevate kohalike ettevõtete külastusega, kus tutvustati nii nende sotsiaalseid kui ka keskondlike aspekte. Päev järgnes SEB tutvustusega, kuidas nemad tegelevad igapäevaselt oma jätkusuutlikuse arendamisega. Ürituse viimases etapis pandi paika järgnevad tegevused vahepealseks perioodiks. Rahvusvahelise koostöö puhul on äärmiselt oluline säilitada suhtlemist teisest riigist pärit õpilasfirmade liikmetega, oskuslikult jagada kohustusi ning seada ühiseid eesmärke. Järgmisel korral kohtuvad noored juba veebruaris toimuval Eesti õpilasfirmade laadal 2020. Eesti laadal on esindatud kõik 12 projekti raames loodud ühisõpilasfirmat oma teenuste ja toodetega.

Vaata meeleolukat PILDIGALERIID.

#Goals arengukonverents ja teised selle projekti raames läbiviidavad üritused toimuvad Erasmus+ projekti raames.

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-