Uudised

E-kaubandus pakub võimalusi, aga seab ka kohustusi

26 November 2019

Nädala alguses toimus konverents "E-kaubanduse võimalused ja väljakutsed tarbijale ja noorele ettevõtjale", kust võtsid osa nii õpetajad kui õpilased. E-kauplemine on muutunud üha aktuaalsemaks teemaks õpilasfirmade seas, kuid uus valdkond hõlmab endas ka palju riske ning kohustab õpilasi ja nende juhendajaid seadusi järgima.

E-kaubanduse konverents andis põhjaliku ülevaate osalejatele e-kaubandusega seonduvatest nõuetest. Reegleid, mida üks õpilasfirma peab järgima müües oma tooteid või teenuseid mistahes sidevahendit kasutades, on palju. Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet ning E-kaubanduse liit tõid välja olulisemad punktid seadusandlusest, mida peaksid õpilasfirmad järgima, et ennetada vaidlusi tarbijatega. Uus teema tekitas pingsa arutelu ning konverentsi lõpuks jäi õhku veel mitmeid lahendamata küsimusi.

Päeva teises pooles toimusid eraldi töötoad nii õpilastele kui õpetajatele. Juhendajad said ülesandeks aidata välja töötada õpilasfirma juhendi lisa, mis puudutab kauplemist sidevahendite abil. Tänu sellisele juhendile saaksid ka alustavad õpilasfirmade juhendajad ja õpilased ise ennetada probleeme. Näiteks peab olema toodetel, mida müüakse e-poes või Facebookis, kuid ka laadal müüdavatel toodetel, küljes silt õpilasfirma nime ja kontaktandmetega, mille kaudu on võimalik kliendil kaebuste ilmnemisel kauplejaga uuesti ühendust võtta. 

Õpilastele suunatud töötuba toetas sel õppeaastal loodud õpilasfirmade müüki e-keskkonnas ning kuidas seda kõike nende jaoks muuta turvalisemaks. Tihti ei tea kauplejad, millised nõuded ja seadused kehtivad internetikeskkonnas ning kuigi õpilasfirma ei ole juriidiline isik, siis selles kontekstis kehtivad sellele siiski samasugused seadused. 

GALERII

E-kaubanduse konverentsi rahastab Tarbijakaitse ja Tehnlise Järelevalve Amet.

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-