Uudised

Tutvustame Gruusia õpetajatele Eestit

16 December 2019

11.-17. detsembril olid Eestis õppereisil kümme Junior Achievement  Gruusia õpetajat. JA Eesti tutvustas neile meie ettevõtlushariduse võimalusi ning viis läbi arendavaid koolitusi.

Suur osa koolitusest möödus SEB innovatsioonikeskuses, kus õpetasime neile aktiivmeetodeid, kuidas leida äriideid ning neid analüüsida ning loovustehnikaid.  

Õppereisi teises osas külastasid peamiselt Gruusia maapiirkondadest pärinevate õpetajatega Kohila Gümnaasiumit, Suure-Jaani Kooli ja Viljandi Gümnaasiumit kui häid näiteid Eestist, kus ettevõtlusõpe areneb ning kus kohalikud eestvedajad pakuvad võimalusi nii kohalikele kui ka kogu Eestile. Loomulikult viisime oma kauged külalised ka õpilasfirmade laadale. 14. detsembril toimus õpilasfirmade jõulujlaat Tartu Kaubamajas, kus Gruusia õpetajad said tutvuda meie andekate ja tublide noortega. 

Õppereis lõppes põhjaliku õpilasfirma programmi koolitusega., kus jagame oma parimaid praktikaid ja soovitusi, et ka Gruusias pakutav ettevõtlus- ja majandushariduse tase tuua uuele tasemele.

Õppereisi käigus soovime grusiinidele anda ülevaate, kuidas Eestis korraldatakse kohalikke õpilasfirmade laatasid, kuidas kohalikud arenduskeskused saavad abiks olla noorte ettevõtlusõppe toetamisel ja arendamisel ning luua kontakte Gruusia ja Eesti koolide vahel. 

Gruusia õpetajad  valiti Eesti visiidile konkursi korras. Kõik nad tegelevad oma piirkonnas Gruusias JA programmide, sh õpilasfirmade programmi, õpetamisega. 

Õppevisiiti rahastab Eesti välisministeerium Arengukoostöö programmist. Sama koostööprojekti raames ootame veebruaris toimuvale Eesti õpilasfirmade laadale kaht Gruusia õpilasfirmat.

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-