Uudised

Ettevõtlusoskuste võistlus kutseõppijatele

13 December 2019

Kutsume kõik kutseõppe õpilasfirmasid ja teisi ettevõtlushuvilisi kutsekooli noori esimesele Eesti ettevõtlusoskuste võistlusele, mis toimub 8.-9. veebruaril 2020 Tallinnas Rocca al Mare kaubanduskeskuses. 

Ettevõtlusalane kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 25-aastastele noortele, kes võistluse toimumise ajal õpivad kutseõppeasutuses tasemeõppes, kelle sünniaasta on 1995 või hilisem ning kes on kantud 2019/20 õppeaastal kutseõppeasutuse õpilaste nimekirja. Õpitava eriala osas piiranguid ei ole, kuid õppija on läbinud ettevõtluse ja majanduse aluste õpingud. 

Võistlusel osaletakse 2-liikmeliste meeskondadena ning ülesandeid sooritatakse kahel järjestikusel päeval. Võistlustöö on loovülesande lahendamine juhendi alusel. Ühest koolist võib osaleda kuni kolm kaheliikmelist meeskonda. 

Võistlusülesande sisu tutvustatakse võistluse algul kohapeal, kõigile osalejatele korraga. 

Võistlusülesanne lahendatakse võistluseks ettenähtud aja jooksul vastavalt ajagraafikule. Esitlus- ja hindamisaeg lisandub võistlusülesande täitmisele ning on eraldi päevakavas. 

Võistlusülesande lahendamiseks vajalikud teadmised ja oskused: ettevõtluse ja majanduse alused, äriideed ja ärimudelid, turundus, turu-uuringud, eelarvestamine ja majandusarvestuse alused, inglise ärikeel, suhtlemisoskus, esitlusoskus, probleemianalüüs ja -lahendamine, meeskonnatöö, konfliktilahendamine, kriitiline mõtlemine, ettevõtlikkus. 

Ettevõtlusalasel võistlusel 2020 ei ole osalustasu. Võistlejatele kaetakse toitlustus- ja majutuskulud võistluse toimumise ajal. 

Registreerimine 

Võistlejate nimeline registreerimine toimub SA Innove veebilehe vahendusel. Võistlejate nimelise registreerimise tähtaeg on 15. jaanuar 2020. Võistluse infotund on veebinarina 8. jaanuaril kell 15. 

Kui võistlusele registreerib vähem kui 5 võistkonda, siis võistlust kahjuks ei toimu. Vastav info edastatakse koolidele 16. jaanuaril 2020. 

Võitjameeskond esindab Eestit EurosSkills 2020 Business Development Team Challenge võistlustel 16. – 20. septembril 2020 Grazis, Austrias.

VÕISTLUSJUHEND "Ettevõtlusalane kutsemeistrivõistlus 2020

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-