Uudised

Talvekoolis omandasid õpetajad investeerimisoskusi

24 January 2020

Majandus- ja ettevõtlusõpetajad veetsid kaks kevadist ja sisukat talvepäeva Otepääl ning pühendusid rahamaailma tundmaõppimisele.

LHV vanemmaakler Nelli Hanson rääkis lihtsalt ja põhjalikult, kuidas säästmise juurest investeerimiseni jõuda, kuidas pikaajaline investeerimine kindlustab tulevikku, aitab võidelda inflatsiooniga, kuid  selleks tuleb leida parimad sõbrad- aeg ja tootlus.  

Miks sa veel ei investeeri? Mul pole raha! Sul ei peagi olema palju raha. Alusta tasa ja targu- aeg ja liitintress töötavad sinu kasuks. 

Isikutevahelisest peer-to-peer investeerimisest Bondoras ja noorte õppimisvõimalustest Bondora Akadeemias rääkis nende projektijuht Kerttu Sepp.

Kas tead, mis on protsentiil? Uuri välja! Statistikaameti tegevusi koolidele ja juba startinud Euroopa Statistikavõistlust 2020 tutvustas kommunikatsioonijuht Anu Ots. Võistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu, ärgitada neid meeskonnatööle ja suunata kasutama statistika andmebaase. 

Turundusanalüütik Birgit Hansson tutvustas Statistikaameti uuendatud ja kasutajasõbralikumat veebilehte ning kutsus üles õpetajaid seda usinalt külastama. Lisaks statistika andmebaasile, saab kasutada kaardirakendust, leida nimede statistikat, tutvuda Eesti riigi mõõdupuu Tõetammega jne. Toredaid rakendusi leiab sealt mitte ainult majanduse, vaid ka matemaatika, geograafia, ühiskonnaõpetuse ja muudekski tundideks.

Noortega koostöös on MTÜ Rahatarkusel valminud rida karjääri ja rahatarkuse teemalisi õppematerjale koos videote ja töölehtedega. Vaatamiseks ja kasutamiseks leiab need veebilehelt Eluotsused.ee.

Oma kogemusi noorte tööle palkamisest ning ettevõtluse võimalikkusest ja võimalustest Otepääl jagas väga mitmekülgne kohalik ettevõtja Siim Kalda, kes hindab väga noortele varase töökogemuse andmist, kuid kutsub õpetajaid kaasa aitama kõige põhilisemate tööle kandideerimiseks ja töötamiseks vajalike oskuste õpetamisele ning vastutustunde kasvatamisele koolis.

Kahe päevaga kogutud investeerimisnõuandeid  ja ettevõtlikkust said õpetajad rakendada tempokas Turuplatsimängus. Mõned läksid ikkagi pankrotti ja võitjana väljusid mängust tasa ja targu otsuseid teinud tiimid. 

Alusta investeerimist juba täna, ava kasvukonto, paiguta raha targalt ja poole aasta pärast 25-27. juunil saad ette võtta uue õppereisi majandusõpetajate suvekooli.

„Ära otsi nõela heinakuhjast. Osta terve heinakuhi.“

John C. Bogle

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-