Uudised

Creatloni viimane voor on alanud!

26 January 2020

Creatloni meeskonnatööde hindamine andis nii JA Eesti hindamiskomisjonile kui ka Statistikaameti spetsialistidele pikaks ajaks mõttetööd ning pakkus ka rõõmu.

Esimene ülesanne oli hinnata oma meeskonna ökoloogilist jalajälge ning teha selle põhjal video, mis innustaks noori keskkonda rohkem hoidma. Ülesandele oli lähenetud erinevat moodi. Enamik noortest olid arvutanud oma jalajälje suuruse, kuid mitte kõik ei analüüsinud seda videos eriti põhjalikult. Kõrgemad hinded said need noored, kes olid leidnud loovamaid lahendusi, mõtlesid keskkonnaprobleemidele ja lahendustele laiemalt, kui ainult „lahkudes kustuta tuli“, tegid video, mitte presentatsiooni ning pakkusid töötavaid näpunäiteid kaaslastele, mida neil oleks lihtne kasutusele võtta.

Kokkuvõttes on meil hea meel, et arvestatav hulk noori tunneb keskkonna pärast muret ning on valmis oma käitumist muutma ning suunama ka oma sõprade käitumist keskkonnasäästlikuma eluviisi suunas. 

Ka meeskonnatöö teine ülesanne ehk kirjad ettevõtjale olid igati mõnus lugemine. Valitud eeskujude hulka kuulusid nii Eesti kui ka maailma suured nimed ning kohalikud silmapaistvad tegijad.

Rohkem rõõmu ning kõrgemad hinded said need noored, kes olid enne kirja kirjutamist põhjalikult uurinud ettevõtja tausta ning süvenenud tema tegemistesse. See väljendus ka nende asjatundlikes küsimustes. Väga tore oli Cleveroni juhile Arno Kütile kirjutatud kiri, mis sai ka temalt toreda vastuse. Loodame, et paljud julgesid kirja ka oma eeskujule ära saata ja ehk mõnedki said ka vastuse. 

Ettearvatult osutus kõige keerulisemaks ülesandeks ettevõtluskeskkond meie maakonnas. Kõikidel võistkondadel olid väga toredad äriideed, vaatamata sellele, et võistluse reeglid piirasid osalejate valikuvõimalusi ainult neljale. Kõik leidsid häid põhjendusi, miks just see ettevõte on teie piirkonnale oluline ja vajalik. Kuid statistika leidmisega idee toetuseks enam nii lihtsalt ei läinud! Nii saidki hindajatelt kõrgemad punktid need võistkonnad, kes põhjendasid oma arvamust erinevate statistiliste näitajatega. Paljudel jäi hea lahenduseni jõudmisest puudu statistikaandmete põhjal järelduste tegemine või piirdut kõige kättesaadavama infoga. Parimate tööde autorid olid lisaks argumenteeritud sisule lisanud ka arvandmete illustreerimiseks graafikuid, kaarte ja jooniseid. Kindlasti on hulk põhikooli õpilasi nüüd statistika leidmisega paremini tuttavad. See tuleb kasuks paljude elus ette tulevate otsuste langetamisel.

II etapi ehk meeskonnatöö ülesande tulemused leiate SIIT.

Möödunud nädalal kuulutati välja Creatloni III etapp, milleks on sel aastal loovülesanne. Ülesandeks on luua ettevõtlus- või rahatarkuse teemaline laua- või liikumismäng (tegevusmäng) oma eakaaslastele. Lubatud on kohandada juba tuntud mänge ja teha need ümber ettevõtlus- ja rahandusteemade tutvustamiseks. Tutvu loovülesande tingimustega SIIN.

Creatlon on põnev võimalus 7. - 9. klassi loovtööks ja kaasakiskuv meeskonnavõistlus suurtele auhindadele!

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-