Uudised

Hea vilistlane! Anna hoogu JA tegemistele ja hakka meie püsiannetajaks!

03 February 2020

Suur aitäh, head vilistlased, kes olete toetanud JA tegemisi läbi aastate! Oleme teie toel edenenud kenasti, kuid suuremaks kasvuks vajame hoogu juurde! 

JA programmid algklassidest gümnaasiumini on tänaseks jõudnud 230 gümnaasiumisse, põhi- ja kutsekooli, kuid endiselt lõpetab ligi pool noortest kooli ilma ettevõtlusteadmisteta. Meie südamesoov on, et ettevõtlusõpe oleks kättesaadav igale soovijale ja igal aastal jõuame me sammukese selle soovi täitmisele lähemale. 

Sel õppeaastal teeb õpilasfirmade arv uue rekordi – 450 õpilasfirmat 110 koolis üle Eesti! Eriti hea meel on, et õpilasfirmasid tekib järjest enam ka põhikoolis. 

Soovime ka 2020. aastal jõuda vähemalt kümnesse uude kooli. Selleks teeme teavitustööd koolides ja kohalikes omavalitsustes, koolitame uusi õpetajaid ning äratame noorte ettevõtlushuvi. Lähiaastatel on meie fookuses ettevõtlusõpe algklassides ja õpilasfirma muutmine õppeprotsessi normaalseks osaks kutsekoolides. Õpilasfirmade taseme tõstmiseks koolitame õpilasfirmade liikmeid, uuendame õppematerjale ja kaasame juhendamisse ärimentoreid. 

JA Eesti on sihtasutus, mis tegutseb EL fondide, ettevõtete ja eraisikute rahastusel. Oleme loonud annetuskeskkonna, mille kaudu saad anda oma panuse. Iga toetus on oluline, et järjest rohkem noori saaks juba koolis ettevõtluskogemuse ja julguse ettevõtlusega alustamiseks! JA Eesti on lisatud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja, mis võimaldab annetajal saada annetuse summalt tulumaks tagasi.  

Tagasi saad ka anda, kui lööd meiega kampa ja hakkad mentoriks – mentorlusprogrammiga saad täpsemalt tutvuda SIIN.

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-