Uudised

Eesti parim õpilasfirma valitakse tänavu 25. korda!

26 February 2020

28.-29. aprillil 2020 toimub ajaloohõnguline võistlus Eesti parim õpilasfirma 2020. Finaalvõistlus leiab aset Tallinnas ning õpilasfirmade koorekihiga on oodatud tutvuma ka kõik huvilised.

Kahe pingelise päeva jooksul panevad õpilasfirmad end proovile mitmes voorus: stendivoor, lavaesinemised ning vestlus žüriiga. Võistlus algab 28. aprillil kui toimub stendivoor Solaris Keskuses. Stendivooru ajal on võimalik õpilastel müüa oma tooteid, kuid nad peavad olema valvsad, sest ka žürii liikmed on ostukeskuses ringi liikumas. Teisel võistluspäeval, 29. aprillil, tutvustavad õpilased Kultuurikatlas oma tooteid ja teenuseid 4 minuti jooksul laval publikule ning žüriile. Viimases voorus vestleb žürii iga õpilasfirmaga individuaalselt ning küsib nende tegevuse kohta lisaküsimusi. 

Õpilasfirmade tegevusaasta tippsündmus kulmineerub 29. aprilli pärastlõunal Kultuurikatlas toimuva auhindade galaga, kus lisaks esikolmiku väljakuulutamise jagatakse ka eriauhindasid ning tunnustatakse nii aasta ettevõtlusõpetajat, mentorit kui ka JA Eesti vägevat vilistlast.

Finaalvõistlusele pääsemiseks peavad õpilasfirmad esitama elektroonselt oma firma tegevusaruande koos kassa- ja pearaamatuga hiljemalt 7. aprilliks kell 06:00. Žürii liikmed tutvuvad kõigi kandidaatidega ning valivad aruannete ning kassa- ja pearaamatute põhjal välja kõige tublimad 24 õpilasfirmat, kes astuvad võistlustulle juba aprillikuu lõpus. Finalistide nimed kuulutatakse välja hiljemalt 13. aprillil. 24 finalisti hulgast valitakse välja kõige parem, kes saab õiguse esindada Eestit suvel toimuval võistlusel „Euroopa parim õpilasfirma 2020“, mis sel aastal toimub Portugalis.

Sel aastal oleme loonud võistluse tarbeks eraldi KODULEHEKÜLJE, kuhu oleme koondanud kokku kogu võistlust puudutava informatsiooni nii kandideerijatele, finalistidele, juhendajatele kui ka kõigile teistele huvilistele. Loe kindlasti võistluse kohta pikemalt aadressil pof.ja.ee. Sealt leiad nii võistluse täpsed reeglid, olulised tähtajad, ajakava kui ka põnevaid lugusid.

Ootame kõiki huvilisi 28. aprillil osa saama finaalvõistluse stendivoorust Solaris Keskuses kui ka lavaesinemistest ja auhindade galast 29. apillil Kultuurikatlas. Kes aga ei saa tulla võistlusele kohale, siis on võimaliks võistlusest vaadata ka meeleolukat otseülekannet interneti vahendusel.

Möödunud aasta võistlusest saad väga põhjaliku ülevaate kui vaatad videosid.

Täiendame kodulehtedel olevat informatsiooni jooksvalt. Seniks aga ohtralt indu õpilasfirmadele nende tegevuses, sest finaalvõistluseni on veel natukene aega.

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-