Uudised

Tunnustasime tublimad kreatleete!

06 April 2020

Möödunud reedel, 3. aprillil, toimus vaatamata eriolukorrale riigis aktus, kus autasustasime kogu õppeaasta kestnud Creatloni meeskonnavõistluse parimaid.

Viisime aktuse läbi veebipõhiselt, kust võtsid osa nii õpilased kui ka nende juhendajad. Vaatamata sellele, et aktus kestis vaid 15 minutit, oli see meeleolukas ning kõigi voorude tublimaid ja Creatloni üldvõitjad said välja kuulutatud.

Creatlon koosneb kolmest voorust, milleks on e-viktoriin, meeskonnamäng ning loovülesanne. E-viktoriini toimus kõigi jaoks individuaalselt ning seal saadud punktid arvestati lõpptulemuste hulka. Meeskonnamängus tuli noortel lahendada kolm põnevat ülesannet ning iga ülesande puhul autasustasime parimaid.

Meeskonnamängu vooru esimeseks ülesandeks oli mõõte kõigi võistkonnaliikmete ökoloogiline jalajälg, seda analüüsida ning teha ettepanekuid selle vähendamiseks. Oma analüüsi pidid õpilased meile saatma video formaadis. Kõige vahvama video esitas meile võistkond Rahvas Antsla Gümnaasiumist, liikmeteks Kristel Taal, Sandra Jõela, Karl-Sander Liiver (juhendaja: Katrin Kool).

Teise ülesande sooritamiseks pidid noored saatma ühele tuntud ettevõtjale kirja, milles tuli küsida kolm küsida ning jagada ka omapoolseid soovitusi ettevõtjale. Selles ülesandes tuli välja kuulutada kaks kõige paremat kirja, sest kaks meeskonda jäi tulemusi jagama. Üks neist kirjutas kirja Markus Villigule Bolt-ist ning teine meeskond Cleveroni juhile Arno Kütile. Tublimad kirjakirjutajad olid meeskond Ei Ütle Kärdla Põhikoolist, liikmeteks Tamor Tomson ja Jako Teller  (juhendaja Inga Jürimaa) ning Hatifnati Tabasalu Ühisgümnaasiumist, liikmeteks Gert Martin Savitsch, Siim Kängsepp ja Karl Richard Kalgan (juhendaja Krista Savitsch).

Meeskonnamängu vooru viimaseks ülesandeks tuli analüüsida oma kodukoha ettevõtluskeskkonda. Seda ülesannet aitas koostada ja hinnata Statistikaamet, kes pani välja ka selle ülesande auhinna. Kodukoha ettevõtluskeskkonna analüüsi eest saavutas 1. koha Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi võistkond RHB, kuhu kuulusid Hans-Kristjan Raid, Rasmus Rist ja Berit Vahter (juhendaja Kadri Karon). 2. koha saavutas võistkond Hatifnati Tabasalu Ühisgümnaasiumist, liikmeteks Gert Martin Savitsch, Siim Kängsepp ja Karl Richard Kalgan (juhendaja Krista Savitsch). Auväärse 3. koha pälvis meeskond Cool People Tartu Katoliku Hariduskeskusest, liikmeteks Triinu Vaher, Ville Markus Varik ning Jakob Veske (juhendaja: Aili Jaaniso).

Creatloni viimases voorus ehk loovülesandena tuli koostada ettevõtlus- või rahatarkuse teemaline laua- või liikumismäng oma eakaaslastele. Oluline oli ka katsetada enda loodud mängu näiteks klassikaaslaste peal. Vahvate laua- ja liikumismängude tunnustasime 1. kohaga võistkonda RHB Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis, liikmeteks Hans-Kristjan Raid, Rasmus Rist ja Berit Vahter (juhendaja Kadri Karon). 2. koha saavutas võitkond Rahvas Antsla Gümnaasiumist, liikmeteks Kristel Taal, Sandra Jõela, Karl-Sander Liiver (juhendaja Katrin Kool). 3 koha saavutas Virtsu Kooli võistkond Kolmikud, liikmeteks Helena Kann, Laura Kann, Maia Vatsfeldt (juhendaja Siivi Jõgi).

Creatloni üldvõitjate väljaselgitamiseks arvestati kõigi kolme vooru tulemused kokku. Igal ülesandel oli oma osakaal lõpptulemuse moodustamisel. 2019/20 õppeaasta Creatloni üldvõitjatele pani auhhinna välja EBS Gümnaasium. Creatloni esikolmik on järgnev:

I koht RHB (Kilingi-Nõmme Gümnaasium, liikmed: Hans-Kristjan Raid, Rasmus Rist, Berit Vahter; juhendaja: Kadri Karon)

II koht Rahvas (Antsla Gümnaasium, liikmed: Kristel Taal, Sandra Jõela, Karl-Sander Liiver; juhendaja Katrin Kool)

III koht Viimasel Minutil (Tallinna Reaalkool, liikmed: Ingrid Hints, Saskia Põldmaa, Joosep Andreas Laats (juhendaja Riin Saar)

Kõiki Creatloni lõpptulemusi on võimalik näha Creatloni lehel. Selle õppeaasta Creatloni ülesannetega on võimalik tutvuda SIIN.

Creatlon on põhikoolile suunatud loov meeskonnamäng, millega õpilased alustasid juba sügisel. Sel aastal osales esimeses voorus, milleks oli e-viktoriin 2438 õpilased 113-st erinevast koolist. Viktoriini järgselt tuli õpilastel moodustada kuni 3-liikmelised võistkonnad ning lahendada veel kaks põnevat võistlusvooru. Võistkondi registreerus kokku 67 ning kõik ülesanded esitasid meile 21 vaprat tiimi.

Suur tänu kõigile õpilastele, kes võtsid Creatlonist osta ning loomulikult ka nende juhendajatele, kes neid innustasid. Kindlasti jätkub Creatloni meeskonnamängu traditsioon ka järgmisel õppeaastal.

Creatloni tublimaid aitasid premeerida EBS Gümnaasium, Satatistikaamet ning ettevõtlusõppe programm "Edu&Tegu".

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-