Uudised

Suur kummardus JA Eesti aasta tegijate ees

02 June 2020

Omaette traditsiooniks on saanud aasta ettevõtlusõpetaja, mentori ning JA vägeva vilistlase valimine, et tunnustada inimesi, kes aitavad kaasa Eesti ettevõtlushariduse edendamisele.

2020. aasta ettevõtlusõpetajaks valiti Viljandi Gümnaasiumi õpetaja Külli Hiiemäe-Metsar. Külli alustas õpilasfirmade juhendamist 2013. aastal. Aasta-aastalt on saanud temast järjest tugevam tegija. Aasta-aastalt nõudlevad tema juhendatud õpilasfirmad kindlamad kohti Eesti õpilasfirmade paremikus. Ka sel aastal olid kaks tema juhendatud õpilasfirmat võistluse “Eesti parim õpilasfirma 2020” finaalis.

Oma koolis innustab ja toetab õpilasfirmasid, korraldades neile müügipäevasid, kutsudes koolitundidesse põnevaid ettevõtjaid ning käies ise õpilastega ettevõtetes külas. Tema õpilased hindavad teda tema innukuse ja aktiivsuse pärast. Õpilased on Külli kohta öelnud, et ta suudab lühikese ajaga anda väga hea pildi majandusmaailmast.

Ühe õpilasfirma tõeliselt edukaks saamise juures on lisaks õpetajale olulised ka mitmed teised toetajad ja juhendajad. Seepärast kuulutati aasta ettevõtlusõpetaja tiitli kõrval välja ka parima mentori tiitel, mille pälvis aasta parimat õpilasfirmat ÕF Eha juhendanud Oleksiy Krasnoperov

Oleksiy on ka ise kunagi õpilasfirma programmis osalenud, kuid tundis juba siis puudust heast mentorist. Nüüd jagab ta ise oma teadmisi paljude teiste noortega. Igapäevaselt tegutseb ta Southwestern Advantage Eesti  koolitajana, kuid on lisaks viinud noortele läbi mitmeid müügikoolitusi ning personaalseid juhendamisi.

Lotta-Lorette Kalmaru õpilasfirmast Eha ütleb Oleksy kohta: „Oleksiy on olenemata kellaajast alati valmis meid utsitama ning just tänu temale on paljud firmad palju edukamad ning järjekindlamad, kuna Oleksiy on õpetanud neile oskust oma sarmi ja geniaalsust ka teistele müüa. Lisaks müügitrikkidele õpetab ka noortele väga olulist eneseusku.“

Oleksiy usub, et hea mentor suudab muuta inimese elutrajektoori positiivses suunas.

JA Eesti vägeva vilistlase 2020 tiitli pälvis Chemi-Pharm LTD tegevjuht Kristo Timberg, kes on aktiivselt kaasa aidanud JA Eesti tegemistele ning on pakkunud lisaks head õppematerjali  oma praegusest tööst ning ka ajast, mil tegi veel ise õpilasfirmat. Tema õpilasfirma oli pigem rida ebaõnnestumisi, aga samas andsid need ebaõnnestumised suurepärase õpikogemuse. Kristo õpilasfrma lugu, mis jääb 15 aasta tagusesse aega, on just hea näidislugu, mida alati rääkida ning kuulub õpilasfirmade lugude kullafondi.

JA Eesti tunneb alati uhkust oma programmide vilistlaste ja nende õnnestumiste üle!

Suur aitäh teile hindamatu panuse eest, mille oled andnud Eesti majandus- ja ettevõtlusharidusse! 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-