Uudised

Kes valitakse Euroopa parimaks õpilasfirmaks?

19 July 2020

22.-24. juulil valitakse 2020. aasta Euroopa parim õpilasfirma. Algselt Portugalis toimuma pidanud võistlus on nüüd täielikult kolinud veebi ning on publikule lähemal kui iial varem.

Kõigil huvilistel on võimalik osa saada võistluse olulisematest sündmustest ning olla arvuti vahendusel kohal ka auhindade galal, kus kuulutatakse välja selle aasta parimad.

Suurejoonelise tiitli ja paljude teiste auhindade nimel võistleb 40 eri riikidest pärit õpilasfirmat. Paljud õpilasfirmad on sihiks võtnud taaskasutuse ja prügi vähendamise. Näiteks on meie põhjanaabrid soomlased esindatud firmaga, mis toodab taaskasutatud materjalidest kikilipsusid. Lätlased on aga eesmärgiks võtnud nullkulu põhimõtted ja toodavad oma enda retsepti järgi valmistatud nõudepesu kapsleid. Meie head partnerit Gruusiat esindab õpilasfirma, kelle tehnoloogiaga varustatud kiivrid aitavad tuletõrjujatel tuvastada takistusi põlengute ajal eesmärgiga päästa tuletõrjujate elusid. Tundub huvitav? Ülejäänud õpilasfirmadega on võimalik tutvuda võistluse ametlikul koduleheküljel

Kõigil huvilistel on võimalik osa saada võistluse auhindade galast, kus kuulutatakse lisaks rahva lemmikule ja võistluse esikolmikule, välja ka mitmeid teisi olulisi auhindu.

Galast osa saamiseks mine võistluse ametlikule kodulehele ning ajakava lõpust leiad viimasel realt „JA Europe Company of the Year Award Ceremony“. Gala toimub Eesti aja järgi kell 17:00-19:00. (NB! Kõik kodulehel toodud kellaajad on Kesk-Euroopa ajad (CET), mis on Eesti ajast tundaega taga).

Eestit esindab võistlusel „Euroopa parim õpilasfirma 2020“ Tallinna 21. Kooli õpilasfirma EHA, kes toodab juhtmevabasid disainlampe. EHA toodetega on kuu lõpuni võimalik tutvuda ka õpilasfirmade pop-up poes Telliskivi Loomelinnakus.

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-