Uudised

Head JA õpetajad!

06 September 2020

Tänavune kooliaasta tõotab tulla meie kõigi paindlikkust ning õpivõimet proovile panev. Katsume koos leida lahendusi, et olulised teadmised jõuaksid noorteni igas olukorras ja et noored saaksid võimalikult palju ka päriselt kogeda ning proovida.

Et teid selles uues reaalsuses toetada, oleme planeerinud just õpilas- ja minifirma juhendajatele läbi õppeaasta toetavaid veebikohvikuid nime all ÕFi ÕPSi KOFFIK. Esimene veebikohvik toimub 22. septembril algusega kell 15.55, kus räägime õpilasfirma alustamise valudest. Hoiame formaati, kus natuke räägime ise ja rohkem ootame teie küsimusi, arvamusi ja kommentaare. See on koht, kus tunda virtuaalset õlg-õla tunnet ja saada tuge kolleegidelt ning jagada enda parimaid nippe. Kohv ja võikud tuleb paraku endal varuda!

Ka õpilastele pakume tuge nii idee arendamisel kui inspiratsiooni saamisel. Tallinnas toimub 17. septembril Kesklinna noortekeskuses traditsiooniline õpilasfirmade start-up üritus. Esialgu on see plaanitud reaalse kohtumisena. Huvilistele üle kogu Eesti teeme koostöös Coca-Colaga veebipõhise Youth Empowered inspiratsiooni ja ideearenduse töötoa 8. oktoobril kell 14- 17. Samal päeval hommikupoole on ka õpetajate virtuaalne seminar ning Youth Empowered materjalide tutvustus.

Lisaks oleme plaaninud seminare aktuaalsetel teemadel nii füüsiliselt kui ka virtuaalselt. Esimesena kavas „E-poe loomise seminar“. Ootame ka teilt ettepanekuid, mis teemal koolitust vajate.

Virtuaalselt on teile igal ajal toeks „Majandusõpik gümnaasiumile“ Opiqu keskkonnas, mida täiendame jooksvalt ülesannetega. Palun, pakkuge ka enda ülesandeid, et saaksime kiiremini õpilastele just virtuaalset enesekontrolli võimaldada! Ka meie „Õpilasfirma tööjuhend“ Opiqus saab õppeaasta jooksul uue õpilasesõbralikuma näo. Grete Arro toel liigume sinna poole, et õpilasfirmast saadavat õpikogemust süvendada ja senisest enam teadvustada. 

Koos disainibürooga Velvet tegeleme aktiivselt 1.- 6. klassi programmi „7 sammu“ arendamisega. Ka need õpetajajuhendid ning lisamaterjalid liiguvad õppeaasta jooksul samm-sammult Opiqu keskkonda. „Mina ja majandus“ programm põhikoolile, mis just karjääriõpet ning rahatarkuse omandamist toetab, saab samuti selle aasta jooksul virtuaalselt kättesaadavaks. 

Lisaks, kallid õpetajad, ärge unustage ka muid virtuaalseid abimaterjale. SEB Pangal on e-akadeemia, kus kõigil ettevõtlusteemadel rohkelt e-loenguid saadaval https://eakadeemia.seb.ee/, koos Coca-Colaga pakume Youth Empowered äri- ja eluoskuste materjale. Kasutage neid julgelt!

Kuigi õpilasfirmade registreerimisplatvormil on olemas e-pood – www.opilasfirma.ee/pood, mida soovitame kasutada, innustame teid, et teie õpilased leiaksid võimaluste piires ka reaalseid müügivõimalusi. Ka meie ei ole päris laada korraldamise mõttest loobunud - eks aeg näitab, kuidas seda korraldada saame. 

Olgem paindlikud, jagagem üksteisega infot ja töötavaid praktikaid, olgem üksteisele toeks!

Põnevat kooliaastat soovib kogu JA Eesti pere

Kersti, Epp, Aljona, Elbe, Liis, Maria, Merike, Roger

 

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-