Uudised

Töövarjupäev otsib varjutajaid ja varjutatavaid

22 October 2020

19. novembril toimub töövarjupäev, kus eriala spetsialistid saavad kutsuda õpilased oma ametiga lähemalt tutvuma.

Sel õppeaastal on õpilastel ja erinevate ametite pidajatel võimalik taas oma valikuid teha läbi Tagasi Kooli veebiplatvormi. Veebileht võimaldab kiirelt ja lihtsalt esitada töövarjutatavatel oma ameteid ning õpilastel nende hulgast valida.

Junior Achievement Eesti eestvõtmisel tänavu juba 24. korda toimuv töövarjupäev on ametlikult neljapäeval, 19. novembril, kuid tegelikult toimub varjutamine kogu nädala jooksul perioodil 16. november kuni 20. november. Töönädala pikkune periood ametikohtade varjutamiseks on välja pakutud just eesmärgiga muuta kokkulepete saavutamine lihtsamaks.

Töövarjupäev on küll kolinud juba teist aastat järjest Tagasi Kooli veebilehele, kuid sel aastal on lisandunud uuendusena ka online varjutamise võimalus. Töövarjutatavatel on võimalik 7.-12. klassi õpilasi varjutama kutsuda 4-8 tunniks enda juurde või viia läbi see 45 minuti jooksul Google Meets või Zoom keskkondades. Nii õpilastele kui ka töövarjutatavatele oleme kokku pannud vahvad materjalid, mis aitavad töövarjupäevast võtta maksimumi.

"Töövarjupäev annab õpilastele võimaluse kogeda, milline näeb välja tema unistuste töökoht. Mõnikord selgub ka, et tegelikult polegi amet üldse selline nagu ette kujutati. Noorele inimesele võib see olla tõeline reaalsuskontroll," on JA Eesti direktor Kersti Loor veendunud.

Nimekiri põnevatest ametitest, mida on võimalik valida, täieneb pidevalt. Erinevaid ameteid on seinast seina ning oma unistuste ameti leiab iga huviline. Tagasi Kooli platvorm koondab kõik ametikohad ühte kohta ning lihtsustab valikute tegemist ja valitud ametikoha "broneerimist". Varjutatavate ametikohtade hulk suureneb iga aasta. 2018. aastal toimus töövarjutamist kokku ligi 3000 korral.

KUTSU ÕPILANE ENDA TÖÖVARJUKS

KANDIDEERI TÖÖVARJUKS

TÖÖVARJUPÄEVA TÖÖLEHED

Kes tahab aga aimu saada Eesti edukaimate ja tuntuimate tippjuhtide, poliitikute ja avaliku elu tegelaste tööpäevast, siis selleks saab soovi avaldada veel 6. novembri õhtuni Töövarjupäeva Kroon programmi raames, mida viib läbi JA Alumni ehk JA Eesti vilistlaste organisatsioon.

Töövarjupäeva Kroon raames otsib teiste hulgas endale varju näiteks peaminister Jüri Ratas, ERR-i ajakirjanik ja saatejuht Urmas Vaino, Eesti Riigikohtu esimees Villu Kõve, BigBank'i tegevjuht Jonna Pechter, vabakutseline turundaja ja podcaster Sandra Raju jne.

KANDIDEERI TÖÖVARJUPÄEVA KROONILE

Töövarjupäeva traditsioonile pani alguse JA Eesti 1998. aasta kevadel, kui klassitäis Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilasi varjutas ühe päeva jooksul erinevaid riigitöötajaid. JA Eesti vilistlasorganisatsiooni JA Alumni Estonia poolt korraldatud eraldi algatuse - Tööpäeva Krooni raames on gümnaasiumiõpilastel võimalus kandideerida töövarjuks erinevate tuntud Eesti tippjuhtide ja oma ala spetsialistide juurde. 

Lisainfo: Kersti Loor, JA Eesti direktor, tel. 5664 6600, kersti@ja.ee

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-