Uudised

Ennast juhtiv ja väärtus loov noor ei ole imeloom

26 October 2020

Juba järgmisel nädalal 4.-.5. novembril toimub Haridus- ja Teadusministeeriumi ja partnerite koostöös ettevõtlusõppe ja ettevõtliku õppimise konverents „Ennast juhtiv ja väärtus loov noor ei ole imeloom“.

JA Eesti viib kaaskorraldajana läbi kaks töötuba, mida kutsume teid kuulama! Aja vaimu arvestades on seda mugav veebis teha. Registreeri SIIN.

4. novembril kell 13.45 – 14.45 kutsume osalema kõiki õpetajaid, kes soovivad rohkem teada saada „Tulevikupädevuste kujundamisest õpilasfirmas“. Töötoa viivad läbi Epp Vodja ja õpilasfirma EHA Tallinna 21. Koolist.

JA õpilasfirma programm arendab kõiki ettevõtlusõppe pädevuste ringis toodud oskusi. Enamasti on need oskused, mida läheb vaja nii praegu kui ka tulevikus, need on eluoskused. JA õpilasfirma programmi varasemad uuringud kinnitavad, et programmi läbinud noored on edukad nii ettevõtjatena kui ka palgatöötajatena. Eesti selle aasta parima õpilasfirma EHA lugu räägib, kuidas noored arenesid mitte vaid oma edusammude, aga ka raskuste ja möödapanekute kaudu. Sama kehtib ka õpetajate kohta. Me kõik areneme õpilasfirma programmis, kuna ükski õpilasfirma ega ükski aasta ei sarnane teisega.

5. novembril kell 13-14 kutsume osalema eelkõige põhikooli I-II astme õpetajaid, kes oma tundidesse ettevõtlikkust, rahatarkust ja kriitilise mõtlemise oskusi soovivad sisse tuua. Töötoa “Igaüks on disainer – kuidas ergutada loovust ja kriitilist mõtlemist juba algklassidest?“ viivad läbi Janno Siimar disainibüroost Velvet ja klassiõpetajad Silja Enok Vändra Gümnaasiumist ja Margit Luts Tallinna Reaalkoolist.

JA Eesti I-II kooliastmele suunatud ettevõtlikkuse ja rahatarkuse programm „7 sammu“ saab aasta jooksul uue hingamise ja välimuse. Programm õpetab läbi kuue õppeaasta alates esimesest klassist ja miks mitte juba lasteaia lõpurühmast, kuidas leida ideid ja neid ellu viia, kuidas langetada arukaid otsuseid ja kuidas võtta ise vastutust oma perekonnas, kogukonnas ning ühiskonnas laiemalt. Märksõnaks on disainmõtlemise printsiipide kasutamine, mille Janno teeb töötoas puust ja punaseks. Silja ja Margit aitavad töötoas osalejatel endal disainmõtlemise protsessi läbi teha ning näitavad kuidas seitsme sammuga omandavad lapsed edukaks eluks vajalikke oskusi ja teadmisi. 

Registreerimine ja lisainfo siin: https://ettevotlusope.edu.ee/konverents/.

Konverentsil on palju teisi huvipakkuvaid esinejaid ja teemasid. Uurige lisa ja tulge osalema! 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-