Uudised

Ida-Virumaa noored on ootamatult suured ettevõtluse huvilised

10 October 2020

Sügisel toimus Ida-Virumaal rida põnevaid ettevõtlust ja ettevõtlikkust arendavaid üritusi. Põhikooli 3. astmele suunatud programm on osutunud kohalike noorte seas ootamatult populaarseks.

Kui varasemalt on sarnane Ida-Virumaa õpilastele suunatud programm mõeldud eelkõige gümnasistidele ja kutsekooli õppuritele, siis sellel aastal otsustas Junior Achievement Eesti koostöös Start Up Estonia’ga pakkuda võimalust ka põhikooli õpilastele. "Programmi eesmärk on tuua minifirmade programm lähemale nii kohalikele õpilastele kui ka nende õpetajatele. Oleme väga rõõmsad, et õpetajad ja õpilased on üles näidanud nii suurt huvi ja seda isegi selles keerulises koroonaviiruse olukorras," lausus Junior Achievement Eesti ürituste juht Maria Heinrichsen. 

Projektiga alustati juba septembri lõpus, kui nädala jooksul viidi seitsmes erinevas Ida-Virumaa koolis läbi soojendusüritus Mini Boost-Up Ida-Viru, mille käigus juhendati osalejaid, kuidas leida äriideid, ja toodi lähemale ettevõtlusõpe ning teadmine, et oma ettevõtte loomine ei olegi nii keeruline kui see esmapilgul võib tunduda. Kokku sukeldus ettevõtlusmaailma nendel koolitustel 191 õpilast seitsmest erinevast koolist.  

Oktoobris toimunud ettevõtluslaagris Boost-Up Ida-Viru osalesid need õpilased, kes soovivad jätkata minifirma programmis. "Kahjuks on teinud viiruse levik omad korrektuurid ning ettevõtluslaagrist võtab täna osa viie kooli – Kohtla-Järve Maleva Põhikooli, Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli, Kohtla-Järve Järve Kooli, Kiviõli Vene Põhikooli ning Jõhvi Vene Põhikooli õpilased. Lisaks ka Sillamäe Kannuka Kooli õpetaja, kes soovib juhendada oma koolis tekkivaid minifirmasid," rõõmustas Heinrichsen.

Ettevõtluslaagris aitasid kogenud mentorid õpilastel leida reaalne äriidee ning teotada äriidee arendamist erinevate töötubadega nagu sihtgrupi leidmine, turundus, esinemine, finantsid jpm. 

"Me väga loodame, et praegune suur huvi kandub edasi ka uute mini- ja õpilasfirmade tekkimisse ja edaspidi on Ida-Viru piirkonnast oodata rohkem lahedaid ja agaraid noori ettevõtjaid. Möödunud aastal registreeriti Ida-Virumaalt vaid kaks minifirmat ning kindlasti soovime, et see number oleks suurem," rääkis Heinrichsen. 

Projekt jätkub juba novembri lõpus toimuva minifirmade liikmete koolitusega Ida-Virumaal, kuhu on oodatud minifirmadega alustanud õpilased. Koolitusel sukeldume põhjalikult sellistesse teemadesse nagu müük, raamatupidamine ja finantsid ja tootearendus.

Suur tänu kõigile Ida-Virumaal tegutsevatele ettevõtlikele õpetajatele, kes on suunanud õpilasi projektis osalema!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-