Uudised

Kuressaare Ametikool pälvis Euroopa Ettevõtliku Kooli tiitli

11 November 2018

Eile õhtul tunnustati Viinis ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Europe poolt kokku 17 silmapaistvaimat Euroopa kooli, kus ettevõtlusõpe on eriti edukalt muu õppetööga ühendatud. Kolmandat aastat välja jagatava tunnustuse pälvis ka Kuressaare Ametikool.

Euroopa Ettevõtliku Kooli Auhind on Euroopa ettevõtlikemate koolide tunnustamissündmus, millel osalevad eelnevalt välja valitud 17 Euroopa riigi parimad õppeasutused. Tiitli pälvib kool, kus ettevõtlusõpe hõlmab suuremat hulka õpilasi, kus on olemas selge visioon ja plaan ettevõtlusõppe rakendamiseks, kool aitab kaasa õpetajate professionaalsele arengule ettevõtlusõppes ning kaasab õppesse praktikuid ärimaailmast.

JA Eesti direktor Kersti Loor märkis, et Kuressaare Ametikoolis on õpilasfirmasid õpilaste ja õpetajate initsiatiivil tehtud vähemalt 15 aastat, kuid suur hüpe ettevõtlusõppes saabus kolm aastat tagasi, kui kool otsustas praktilise ettevõtlusõppe rakendada kõikidel erialadel. "See tähendab, et kõik kutsekeskhariduse õppekavadel õppivad õpilased saavad osa õpilasfirma programmist, mis on ju eriti oluline ametikoolis, kus saab enamasti õpilaste äriideed siduda kohe õpitava erialaga," selgitas Loor.

Näiteks on ehitusõpilased teinud puidust õppevahendi, mis aitab lastel õppida kingapaelte sidumist, kokad on valmistanud kuusevõrsetest siirupit ning disainiõpilastelt on tulnud veebiplatvorm kunsti vahendamiseks.

Arenguhüppe tegemisel mängis suurt rolli just õpetajate teadlikkus ning pea kõik Kuressaare Ametikooli õpetajad on läbinud õpilasfirma programmi metoodilise koolituse. "Praegu on kogu koolipere seda meelt, et õpilasfirma on üks oluline õppevorm, mis aitab noortel õppida nii ettevõtlust kui samal ajal tõstab tohutult nende eneseusku," rõõmustas Kuressaare Ametikooli direktor Neeme Rand.

Auhind anti üle pidulikul sündmusel Viinis, kus viibivad kohal ka Kuressaare Ametikooli IT  ja ettevõtluse õppesuuna juhtõpetaja Jane Mägi ja õpetaja Marve Koppel. Täna jätkatakse Viinis ühise töötoaga, kus kõik Euroopa ettevõtlikud koolid tutvustavad oma ettevõtlikke tegevusi ja õpivad üksteiselt.

Euroopa ettevõtlikemaid koole tunnustatakse juba kolmandat korda. Eestist on varem Euroopa Ettevõtliku Kooli nimetuse pälvinud Kiviõli I Keskkool 2016. ja Tallinna 21. Kool 2017. aastal.

 

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-