Uudised

Aasta parim minifirma valmistab taaskasutatud materjalidest safarimütse

06 May 2021

Täna kuulutati veebigala vahendusel välja aasta parimad minifirmad ehk 7.-9. klassi noorte õpilasfirmad. Parimaks osutus Valga Põhikooli ja Hargla Kooli õpilaste minfirma NOBE, mis valmistab taaskasutatud materjalidest safarimütse, mis valmivad isegi näiteks vanadest kardinatest. 

"NOBE puhul oli selge, et nad teevad oma minfirmat tõeliselt südamega ning see ei ole neile lihtsalt üks kooliprojekt. Noored valmistasid mütse endale juba enne minifirma loomist ning plaanivad veelgi edasiarendusi. Lisaks loomulikult ülioluline keskkonnahoiu ja taaskasutuse aspekt," märkis Junior Achievement Eesti tegevjuht Kersti Loor. "Parima minifirma valimisel ei vaata me muidugi lihtsalt toodet, aga oluline on just meeskonnatöö, visioon, esitlus jne." 

NOBE mütsid on praktilised, mõlemat pidi kantavad, erinevate stiilide, lõigete, taskute ja täiendustega. Minifirma tegijate kinnitusel on juba valmimisel uued sääsevõrkudega mudelid, et neid saaks veelgi paremini näiteks jahi- ja kalandusmütsidena kasutada. 

Minifirmade võistluse teisele kohale tuli ning pälvis ühtlasi ka nutika probleemilahenduse eripreemia seepe valmistav minifirma Se’p Tallinna Lilleküla Gümnaasiumist. Raasiku Kooli õpilaste minifirma TE3M sai müügitöö eripreemia ja kolmanda koha oma tegevuses ülima paindlikkuse näitamise eest. Põhitooteks on neil raielankidele vedelema jäänud okstest wc-paberihoidjad ja kommipuud.

Eesti Parim Minifirma 2021 eriauhinnad: 

Keskkonnasõbralikkuse eripreemia MF Juicy Haabneeme Kool Kehahooldustooted, aksessuaarid, kõrvarõngad
Lennuka meeskonnatöö eripreemia MF La RiiDis Kääpa Põhikool Rõivaste disain

Minifirma on lihtsustatud variant õpilasfirma programmist, mis on mõeldud ettevõtliku mõttelaadi arendamiseks ja ettevõtlusalaste põhiteadmiste andmiseks 7.-9.klassis. Programmi eesmärgiks on aidata õpilastel tutvuda väikeettevõtte loomise, juhtimise ja lõpetamisega. Juhendajatena abistavad õpilasi õpetajad, konsultandid ja erinevad koostööpartnerid.

Kõik, kellel on huvi õpilasfirmade ja nende toodete vastu, saavad neid soetada hiljuti tegevust alustanud õpilasfirmasid koondava e-poe vahedusel.

Võistlust toetavad SEB Pank, Büroomaailm, Eesti Töötukassa, UC Rent, Eesti Noorsooteater, Estonian Golf & Country Club ning Edu ja Tegu ettevõtlusõppe programm.

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-