Uudised

Aitäh JA aasta tegijatele!

25 May 2021

Igal aastal tunnustab JA Eesti silmapaistvamad õpetajaid, mentoreid ja vilistlasi, kes on oma tegevusega andnud suure panuse ettevõtlushariduse edendamisesse.

 

 

 

 

Aasta ettevõtlusõpetaja 2021 – Ülle Seevri

Aasta ettevõtlusõpetajat 2021 iseloomustab pühendumus oma õpilastele võimaluste loomisel. Ta kaasab õpilasi rahvusvahelistesse projektidesse, innustab neid osa võtma nii õppetööga seotud võimalustest – võistlustest, konkurssidest kui ka panema end proovile suurematel konkurssidel nagu Ajujaht. Ka tänavu on Ajujahi TOP6-s üks tema eelmisel aastal juhendatud õpilasfirma. Tema kogemustepagas on aukartustäratav, tema juhendamisel on nii mõnedki õpilasfirmad Eesti ja Euroopa tippude hulka jõudnud. Sel õppeaastal oli õpilasfirmade võistluse finaalis kolm tema juhendatud õpilasfirmat.  

Ta hoiab sidet ettevõtjatest endiste õpilastega, kes käivad meelsasti oma teadmisi ja reaalseid ärikogemusi tundides jagamas, sellest on tekkinud omalaadne ettevõtluskommuun, kust järjest uued ja uued säravad õpilasfirmad tekivad. 

Ülle Seevri õpilane on öelnud, et ta on nagu tõeline ettevõtja, kes naudib väljakutset, mida pakub õpilaste juhendamine aastast aastasse, ta on nagu tõeline mentor, kes oskab suunata õpilasi õigele teele ja ta on nagu kaitseingel, kes hoiab oma õpilasi, kelle suurt ettevõtlushuvi võibolla teised õpetajad ei hinda.  

Aasta ettevõtlusõpetajat valis JA Eesti tänavu juba 10. korda ning sel aastal kuulub see tiitel JA Eesti programmide pikaajalisele õpetajale ja juhendajale Ülle Seevrile Hugo Treffneri Gümnaasiumist.

 

JA aasta mentor – Liisa Aavik

Mis teeb ühest mentorist hea mentori? Heal mentoril on kaks põhilist komponenti: teadmised, mida ise jagab ning julgus kaasata teisi, kui endal teadmistest puudu jääb. Eelkõige aga entusiasm, mis aitab ka õpilastel tegutsemisindu üleval hoida. JA Eesti aasta mentor Liisa Aavik on mitmeid õpilasfirmasid loodusega tasakaalus maailma poole juhatanud ning jaganud oma teadmisi ka õpilasfirma koolitustel.

Just nende omaduste pärast esitati Liisa Aavik JA mentori nominendiks. Tema mentordatud Tallinna 21. Kooli õpilasfirma Prühted iseloomustab teda järgnevalt ise: 

„Tavaliselt sa saad talle kirjutades või temaga kohtudes poole rohkem, kui olid lootnud. Tema laialdased teadmised taaskasutusmaailmast, aga ka kogemus enda õpilasfirmaga ning mentorina tuli meie firmale väga kasuks ja me tõesti ei tea, mida me oleks teinud, kui teda poleks olnud meid selja tagant ergutamast. Ta soovitas meil alati võimalusest viimast võtta ning näitas, kui palju uksi ja võimalusi on meie ees valla. Me poleks osanud kujutada ette paremat mentorit!“ 

 

JA vägev vilistlane 2021 – Kristjan Kangro

JA vägev vilistlane 2021 võib iseloomustada järgnevalt: Kristjan on julge ja ambitsioonikas, samas soe ja päikeseline. Liider ja võitja juba õpilasfirma päevilt. Rahvusvahelises keskkonnas kasvanud ja karastunud. Unistab tähtajaga ja teeb oma unistused teoks. 

Ta on ise öelnud, et ettevõtlus on kuritegevuse järel suurim risk. Oma ettevõtte Change kohta on ta öelnud, kui sellest firmast saab 100 miljoniline ettevõte, siis on ta ebaõnnestunud. Ta tahab olla Euroopa esimene täielikult ühisrahastatud miljardi-dollari-ettevõte, kõige kiiremini kasvav finantstehnoloogia rakendus Eestis.

Ettevõtte Change keskkonnas tegutseb enam kui 42 000 investorit ning kiiremini kasvavad turud on Tšehhi, Leedu ja Hispaania. 

Change keskkond on Euroopas ainus keskkond, kus saab samal ajal kaubelda nii krüptoraha kui ka traditsiooniliste finantsinstrumentidega. Nii saab neil tehinguid teha nii bitcoini, ethereumi, Tesla, Netflixi kui ka S&P 500 derivaatidega. 

JA vägev vilistlane 2021 on Kristjan Kangro!

 

JA aastate õpetaja 2021 – Mari Suurväli

Sel aastal soovib JA Eesti esile tõsta veel ühte enda jaoks väga erilist inimest ning välja anda elutööpreemia. Junior Achievement on selle inimese südames olnud algusest peale ja seda aastast 1991. Tema lõi Eesti esimese õpilasfirma ja on õpetanud JA programme igas koolis, kus ta üldse on kunagi oma elu jooksul õpetanud. Mari Suurväli on uute asjade algataja, aga jätkab järjekindlalt ka juba traditsiooniliste asjade tegemist. Ta juhendab tänavu 9 õpilasfirmat ning tema juhendatud neiu oli väga edukas ka majandusolümpiaadil. 

JA aastate õpetaja usub oma õpilastesse, vajadusel võitleb nende eest nagu emalõvi ning avab neile uusi uksi.  Ja ta ei ava uksi mitte ainult enda õpilastele, vaid oma piiritu ja raugematu energiaga ka paljudele teistele, sest juba 20 aastat korraldab ta piirkondlikku laata, kuhu on oodatud õpilasfirmad üle Eesti. Ta mõtleb alati, kuidas võiks JA-l ja tema õpilastel paremini minna.

Ta on JA, ta on JA aastate õpetaja ning seda väga mitmes mõttes! JA elutööpreemiaga tunnustame Mari Suurväli. 

 

 

 

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-