Materjalid

PROGRAMMIDE ÕPPEMATERJALID

Kõik JA Eesti programmid on varustatud õppematerjalidega. Põhikooli I-III astmele on õppematerjalid saadaval nii eesti kui vene keeles. 

Programmide "7 sammu", "Mina, majandus ja ettevõte" ning "Õpilasfirma" materjale müüme ainult vastava metoodilise koolituse läbinud õpetajatele kasutamiseks. Õppematerjale saab tellida opetaja.ja.ee keskkonnast.

Gümnaasiumi majandusõpiku tellimiseks kirjuta This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Veebipõhine õpik on leitav ka opiqu gümnaasiumi paketist.


MAJANDUSÕPIK

JA Eesti andis koostöös EBSi ja SEB Pangaga 2018/19 õppeaastaks välja uue majandusõpiku gümnaasiumile. Õpiku autoriteks on EBSi õppejõud ja teised oma valdkonna spetsialistid. Õpik seletab lihtsas keeles lahti majanduse põhitõed nõudlusest-pakkumisest kuni rahvusvahelise majanduseni. Oleme õpiku kirjutamisse kaasanud mitmeid uusi autoreid ning võtnud arvesse õpetajate tagasisidet. Käsitlemist leiavad uued teemad – start-upid, sotsiaalmeedia, investeerimine ja mitmed teised olulised valdkonnad. Õpik vastab riiklikule õppekavale. Õpiku hind on 12,75€.

 2018. aasta majandusõpikus käsitletakse järgmisi teemasid:     

 • Majandus ja majandusteadus
 • Turumajandus
 • Nõudlus, pakkumine ja turuhind
 • Tarbimine ja säästmine
 • Ettevõtlus ja selle koht ühiskonnas
 • Ettevõtte rahastamine ja majandusarvestus
 • Tootmine ja tootlikkus
 • Turundus
 • Tööjõud
 • Konkurents ja koostöö
 • Valitsus ja riigieelarve
 • Finantssüsteem ja rahapoliitika
 • Majanduse areng ja stabiilsus
 • Rahvusvaheline majandus

Uue õpiku teemad on lahti kirjutatud siin.


GIRLS GO CIRCULAR

Uus ringmajanduse e-õppe moodul Girls Go Circular pakub 14-19 aastastele õpilastele võimalust arendada oma digi- ja ettevõtlusoskusi, õppida tundma ringmajandust ja otsida lahendusi jätkusuutliku tuleviku jaoks.

Girls Go Circular õppeplatvorm on loodud Euroopa Innovatsiooni ja Tehnoloogia Instituudi poolt ning selle eesmärgiks on suurendada tüdrukute huvi STEM ja IKT valdkonna vastu ning vähendada soolist digilõhet.

 

Ringmajanduse e-õppe moodulit on võimalik:

 • kasutada Õpilas- ja minifirmade programmis idée loomise faasis;
 • integreerida ettevõtlusõppe või ka nt geograafia, informaatika jt tundidesse;
 • kasutada põnevate töötubade korraldamiseks.

Girls Go Circular’i õppeplatvormil on 13 erinevat teemamoodulit, mille hulgast leiab igaüks endale huvitava: kliimamuutus, e-jäätmed, robootika, AI, toit, mood, jätkusuutlik liikumiskeskkond, kaasav linn, plastiku ümbermõtestamine, metallid jne.

Materjalile ligipääsuks palume õpetajatel registreerida klassid JA Eesti õpetajate keskkonnas. Seejärel saadame JA Eesti poolt õpetajale emailile spetsiaalselt teie kooli õpetajatele ja õpilastele loodud registreerumise lingi.


PROJEKTIJUHTIMISE E-ÕPPE MOODUL

Õpilasfirma programmi täiendav projektijuhtimise e-õppe moodul on mõeldud sissejuhatuse andmiseks projektijuhtimise valdkonda. See on valminud koostöös JA Euroopa ja PMIEF-ga ning moodulit on võimalik integreerida Õpilasfirma programmi, kasutada loov- või praktilise töö planeerimisel või eraldiseisvate projektide juures. Materjalides leitavaid ülesandeid on suurepärane kasutada enda mistahes projekti tegevusi planeerides.

Projektijuhtimise õppematerjali kasutamiseks palume registreerida enda klassid JA Eesti õpetajate veebilehel.

Vaata projektijuhtimise e-õppe moodulit!


SEB materjalid

Kuula SEB erakliendi segmendi projektijuhi Victoria Tkatši poolt läbi viidud e-tundi "Kuidas koguda reisiks ümber maailma?" Tunnis käsitletakse kuidas koostada eelarvet ning koguda raha oma eesmärkide jaoks.


WISE ETTEVÕTLUSKOOLI MATERJALID

Wise’i teadmiste toel saavad JA Eesti õpetajad ja õpilased ettevõtlusalal veelgi targemaks ning Õpilasfirmad on valmis ellu viima keerukamaid ideid. Wise'i ettevõtluskooli töötoas saavad noored läbi uue toote või teenuse loomise tiimitöö kogemuse ning harjutavad avatud analüütilist mõtlemist, probleemi lahendamisoskust ja saavad käe valgeks loomingulisuses. Töötoa lõpetab esitluste tund, kuhu saab kutsuda Wise'i mentori noori kuulama ning nende tööle tagasisidet andma.

Wise'i ettevõtluskooli töötoa materjalid on kasutajatele tasuta ning mõeldud eelkõige 7.-11. klassi noortele. Töötuba kestab 4x 45-minutit ning õppematerjalid saad alla laadida lehelt wi.se/kool.

Vene keelsed materjalid on leitavad siit:

Tutvu Wise'i Tagasi Kooli e-tundide programmi tunniga äppide ja digitoodete ehitamise kohta!


YOUTH EMPOWERED MATERJALID

29. augustil 2022 toimunud koolituse materjalid:

8. mail 2022 toimunud Youth Empowered õppematerjalide koolituse materjalid:

ELUOSKUSED

Moodul 1 - Enese tundmaõppimine - Sandra Raju

Moodul 2 - Eluks Vajalikud oskused - Madis Vodja

Moodul 3 - Tagasiside kui juhtimise oluline osa - Epp Vodja

Moodul 4 - Tööle kandideerimine

ÄRIOSKUSED

Moodul 1 - Projektijuhtimine

Moodul 2 - Ajajuhtimine

Moodul 3 - Äri planeerimine

Moodul 4 - Läbirääkimisoskused

Moodul 5 - Finantskirjaoskus

Moodul 6 - Müügioskused

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-