Uudised

Töövarjupäeval varjutavad noored nii peaministrit kui professionaalseid blogijaid

22 November 2018

22. novembril toimus üleriigiline ametlik töövarjupäev, mil ligi 3000 gümnaasiumiõpilast jälgis erinevate elualade spetsialistide, tippjuhtide, poliitikute ning ka blogijate tööpäeva.

 

Tänavu 22. korda toimuval töövarjupäeval tutvustavad noortele teiste seas oma tööd mitmete valdkondade tipud nagu peaminister Jüri Ratas, riigikogu liikmed, Büroomaailma tegevjuht Jüri Ross, moekunstnikud Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo, Tallinna peaarhitekt Endrik Mänd ja paljud teised. Teiste hulgas oli mitmeid huvilisi, kes soovisid lähemalt tutvuda professionaalse blogia Merilin Taimre tööpäevaga. 

"Töövarjupäeva suurimaks eeliseks on see, et noored saavad näha ameteid, millest muidu ehk avalikult nii palju ei räägita või pole telekast nii tuttav. Lisaks poliitikutele ja tippjuhtidele saadakse aimu väga erinevate elualade tööspetsiifikast - õpetajatest ja politseinikutest kuni pagarite, pankurite ja noorsootöötajateni," selgitas töövarjupäeva koordineeriva JA Eesti direktor Kersti Loor. 

"Töövarjupäev annab õpilastele võimaluse kogeda, milline näeb välja tema unistuste töökoht. Mõnikord selgub ka, et tegelikult polegi üldse selline nagu ette kujutati. Noorele inimesele võib see olla tõeline reaalsuskontroll," sõnas Loor.

Samuti töövarju võõrustanud Nasdaq Tallinna börsi turundus- ja kommunikatsioonijuht Ott Raidla märkis, et kindlasti muutub selle julge noore jaoks, kes töövarjupäeval mõnd ettevõtet külastab ja sellega ettevõtte siseelust aimu saab, maailm märksa avaramaks. "Nasdaq Tallinna börsi tiimi jaoks on puhas rõõm, et saame töövarjupäeval oma ettevõtet ja tegemisi tutvustada ambitsioonikale noorele, kes on alles langetamas oma elu olulisi otsuseid," selgitas Raidla.

Üks aktiivsemaid töövarjupäevast osa võtnud koole oli Tallinna 21. Kool, kus varjutajateks olid kõik kolm 12. klassi. Kooli huvijuhi Maarika Pauna märkis, et sel aastal on enim huvi infotehnoloogiavaldkonna, insenerierialade ja majanduse ning ettevõtluse vastu, jätkuvalt soovitakse töövarjuvõimalust meditsiini – ja veterinaariavaldkonnas.

Sellel aastal tegi JA Eesti koostööd ka Noosootöö Keskusega, kes andis noorsootöö nädala raames noortele võimaluse tutvuda lähemalt ka noorsootöötajate tööpäevaga.

Töövarjupäeva traditsioonile pani alguse JA Eesti 1998. aasta kevadel, kui klassitäis Jakob Westholmi Gümnaasiumi õpilasi varjutas ühe päeva jooksul erinevaid riigitöötajaid. JA Eesti vilistlasorganisatsiooni JA Alumni Estonia poolt korraldatud eraldi algatuse - Tööpäeva Krooni raames on gümnaasiumiõpilastel võimalus kandideerida töövarjuks erinevate tuntud Eesti tippjuhtide ja oma ala spetsialistide juurde. Sel aastal toimub Tööpäeva Kroon juba 14. korda. 

Manpower'i kommentaar töövarjupäeva kohta:

"Külaliste võõrustamine on alati rõõmustav ja inspireeriv. Seekord käis meil külas õpilasfirma Narcohol, keda Manpower tunnustas kevadel õpilasfirmade võistlusel eriauhinnaga "Ready for Work". Noored toodavad kaardimängu nimega "Mälukas", mis teadvustab noortele alkoholi, tubakatoodete ning narkootikumide kahjulikkust. Kohtumisel nõustasime õpilasfirma  esindajaid müügi, värbamise ja turunduse teemadel. Manpower soovib noortele ettevõtjatele edu ja julgust kõikides ettevõtmistes!"

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-