Uudised

Õpetajate talvekool trotsis ilmataati

24 January 2019

Õpetajate talvekool on alati olnud meeleolukas sündmus, kus saadakse kokku, jagatakse kolleegidega muresid ja rõõme ning hangitakse uusi teadmisi.

Tänavune talvekool 3. jaanuaril toimus Tallinki laeval ning oli uuele aastale hoogsaks stardiks. Kui päev enne talvekooli tundus, et Ilmataat teeb kõik, et õpetajate kokkusaamist ära hoida, ei suutnud ta meie õpetajate ettevõtlusvaimu ometi murda ja kõik, kes lubasid, olid kohal, ning meri oli sile nagu sulnil suvepäeval.

Kuna kokku tulnud seltskond oli rõõmustavalt kirju nii kooliastmete kui kogemuste poolest, alustasime talvekooli meeleoluka tutvumismänguga, kus tuli nutikaid küsimusi küsides üles leida oma paariline.

Janeli Virnas tutvustas oma magistritöö raames tehtud uurimust „Õpilasfirma programmi mõju noorte sotsiaalsete oskuste arengule“. Uurimuse tulemused olid sarnased Euroopas läbi viidud õpilasfirma programmi mõju-uuringu tulemustega: õpilasfirma programmi mõju õpilaste sotsiaalsetele oskustele on märgatav ja mõju on seda suurem, mida kauem õpilasfirma tegevusele pühendutakse. Positiivse tulemuse annab õpilastele ka suhtlus mentorite ning reaalse ärimaailmaga.

Birgit Hansson statistikaametist tutvustas õpetajatele Euroopa statistikavõistlust ning kutsus neid üles oma õpilastega sellest osa võtma.

Päeva põhiteema oli aga sotsiaalne ettevõtlus. Mis see on, kuidas hinnata erinevate organisatsioonide sotsiaalset tegevust ja mõju, selle tegi kuulajatele selgeks Jaan Aps Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikust. Põnev oli rühmatöö, mille käigus tuli välja mõelda uus tugeva sotsiaalse mõjuga tutvumisportaal. Loodame, et mõni nendest vapustavatest ideedest ka tulevikus realiseerub.

Õhtusöögilauas said veel õhku jäänud küsimused kolleegidega selgeks arutatud.

Uus kohtumisaeg ja -paik JA õpetajatele on 27.-28. veebruar SEB Innovatsioonikeskuses. 27. veebruari sisustab SEB, 28. veebruaril jagame majandusteadmisi nii õpilasfirma juhendajatele kui ka teistele kõigi kooliastmete õpetajatele. Märgi päevad kalendrisse ja tule kohale!

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-