Uudised

Kes esindavad Eestit Euroopas?

09 June 2020

Aprillis kuulutati Eesti parimaks õpilasfirmaks disainvalgusteid tootev EHA. Kuid mis on noorte ettevõtjate tulevikuplaanid?

29. aprillil krooniti käesoleva aasta parimaks õpilasfirmaks Tallinna 21. Koolist tuule tiibadesse saanud õpilasfirma EHA. Nende tooteks on imekaunid ja juhtmevabad disainvalgusid. Jätkusuutlikult toodetud lambid ei olnud aga noorte esimene valik õpilasfirma programmi alguses. Viieliikmeline tiim kavatses luua platvormi, mille kaudu parandada maailma, päästes üleliigse toidu riknemisest. Plaanis oli vahendada toidukohti ja kliente, et aidata kiirelt vabaneda toidust, mis läheneb oma realiseerimistähtajale. Kahjuks polnud sellisel ideel Eesti turul veel kohta. Kõige raskem hetk õpilasfirma programmi jooksul oligi noorte sõnul see, kui tuli võtta vastu otsus, et loobuda esialgsest ideest ning alustada kõike algusest. Uue idee leidmine oli oodatust keerulisem. Siiski tuli EHA tootearendusjuhil Oliveril idee valmistada disainvalgusteid ja uus idee koos tugeva meeskonnatööga viis õpilasfirma Eesti tippu.

Õpilasfirma EHA liikmed ise usuvad, et võiduni viis nende terviklik lähenemine, läbimõeldud tegevus ning soov anda endast 110%. Suurepärane tiim, palju tööd ning kirg olid põhilisteks edasiviivateks jõududeks kogu programmi vältel.

Juba 22.-24. juunil esindab õpilasfirma EHA Eestit võistlusel „Euroopa parim õpilasfirma 2020“, mis sel aastal toimud esmakordselt veebipõhiselt. Suur töö on noortel juba tehtud, kuid juba rohkem kui kuuaega on toimunud pingeline ettevalmistus Euroopa võistluseks. Lisaks tegevusaruande ja esinemise lihvimisele käisid õpilasfirma EHA liikmed Montonis ning koos Montoni stilistiga valisid võistluseks välja stiilsed esindusriided. Juunis oli aega ka realiseerida üks auhindadest, milleks oli lõbus fotosessioon. Imelised hetked püüdis kinni Kretel Kuusk.

Õpilasfirmade programm on ettevõtlusõppe programm, mis kestab ühe õppeaasta. Seetõttu peab suve lõppedes EHA oma õpilasfirma staatusest loobuma. EHA liikmete endi sõnul on neil kindel plaan firmaga jätkata, end veelgi arendada ning tulla (juba ehk sel suvel) välja uute toodetega.

Õpilasfirma EHA soovitus uuel õppeaastal alustavatele õpilasfirmadele: „Kindlasti tasub sellest programmist osa võtta! Ja kui seda juba hakata tegema tuleb asja teha hingega - kuid ei tohi ära unustada ka lõbu. Tehke tiimiga midagi ägedat, veetke koos aega ja olge üksteise jaoks olemas. Kui siis sinna juurde panete ka agaruse ja siira töörõõmu on kõik võimalik.

Meie veebileht kasutab küpsiseid parema kogemuse tagamiseks. Loe lähemalt.

-